<4D F736F F D20FAE7E1E5F8E42DE4F1F2FA2DE4EEE5F0E9ED2DE2E5F92DE3EF2DFAF8E2E9EC2DEEF1EBED2E646F63>

גודל: px
התחל להופיע מהדף:

Download "<4D F736F F D20FAE7E1E5F8E42DE4F1F2FA2DE4EEE5F0E9ED2DE2E5F92DE3EF2DFAF8E2E9EC2DEEF1EBED2E646F63>"

תמליל

1 -1- תרגיל מלווה בקורס תכנון שימושי קרקע ותחבורה ד"ר תומר גודוביץ' מגיש: גיא שחר סמסטר א' תשס"ב מרץ 2002 רכב משפחתי בהודו

2 -2- מבוא עשרות שנים ניטש הפולמוס על הקמת מערכת הסעת המונים בגוש דן. לאחרונה חלה התקדמות מעשית בנושא בעקבות פעילותה של חברת נת"ע ופרסום המכרזים לקווים הראשונים של הרכבת הקלה. לטעמי, התכנון בנושא זה עדיין לוקה בחסר, שכן אין די הסתכלות מערכתית על כל הנושא. יש תכנון לקווי רכבת קלה, אולם אין די התייחסות לבעיות נלוות או למתן פתרון סינרגטי. עובדה שהויכוחים עדיין נמשכים, ובהעדר טיפול כולל בנושא חוששני שגם הפתרון המוצע כיום יהיה בלתי מספק. לפיכך, החלטתי לנסות להתייחס בתרגיל זה להיבט המערכתי הכולל, ולא רק לזה הקשור במערכת מסילתית, שכן לדעתי לא ניתן לתכנן מערכת מסילתית במנותק מכל אמצעי תחבורה האחרים. בעיות בתכנון המוצע כיום אני בתחושה, שהתכנון שהציגה נת"ע ושקורם כבר עור וגידים הוא פתרון נקודתי מדי. נת"ע באה בגישה של הקמת מערכת רכבות לאורך פרוזדורי ביקוש כפתרון האולטימטיבי לבעיות התחבורה של גוש דן. גישה זו לא לוקחת בחשבון שיקולים רבים נוספים בתכנון, שעליהם אעמוד מיד. עושה רושם שלא נעשתה כלל בחינה של מכלול אמצעי התחבורה בגוש דן והבעיות הקיימות, ולכן לא גובש פתרון שמספק מערכת תחבורה ציבורית שתפעל בצורה הרמונית וסינרגטית. אני מזהה מספר בעיות בתכנון הקיים. אדגים את הבעיות דרך ציר ז'בוטינסקי פתח-תקווה - תל אביב בו אני נוסע כבר כ- 20 שנה, ומיועד להכיל את הקו הראשון של המערכת של נת"ע. יש כבר תחבורה ציבורית לא רעה בכלל בציר הזה כיום עובר בציר ז'בוטינסקי מספר רב של קווי אוטובוס של "דן", "אגד" ומוניות שירות. בחלקים של דרך ז'בוטינסקי, בעיקר בבני ברק ורמת גן, יש אפילו נתיב תחבורה ציבורית. למרות שישנם נהגים שלפעמים נוסעים ברכבם הפרטי בנתיב הזה, בסך הכל הוא מתפקד באופן מפתיע בצורה לא רעה בכלל, ואפילו בשעות שיא אפשר להגיע בעזרת מונית שירות ממרכז פתח תקווה לאזור רכבת מרכז בפחות מ 30 דקות. לדעתי ניתן לבצע מספר שיפורים במצב הקיים שיעלו הרבה פחות מאשר להקים קו רכבת, אך הערך המוסף שלהם יהיה גבוה בהרבה. אין גישה נוחה לרוב האזורים בפתח תקווה, לכן בעיית ה egress נותרת אחת המטרות המרכזיות בהקמת קו הרכבת היא לעודד אנשים להשאיר את רכבם הפרטי בבית ולעבור לנסוע ברכבת. קו הרכבת המוצע ע"י נת"ע לא יפתור בעיה זו. הקו מתחיל בתחנה המרכזית של פתח תקווה, בדיוק באזור בו מתחילים רוב קווי האוטובוס ומוניות השירות כבר היום. התחנה ממוקמת בצפון פתח תקווה, ורחוקה מאוד מרוב השכונות של העיר, הממוקמות בחלקה המזרחי, דרומי ומערבי. תשתית הכבישים בפתח תקווה מיושנת וצפופה. אין בעיר צירים מהירים החוצים אותה לאורכה ולרוחבה. לפיכך, אפילו ברכב פרטי, הנסיעה בשעות העומס

3 -3- מהשכונות הדרומיות של פתח תקווה לאזור מרכז העיר והתחנה המרכזית לוקחת 20 דקות. אף בר דעת לא יכלה את זמנו היקר בנסיעה מורטת עצבים לקצה השני של העיר, בשביל לבלות עוד חצי שעה ברכבת, שגם היא לא תביא אותו ליעד הסופי אליו הוא רוצה להגיע. משום כך, לדעתי לפחות לגבי הקו האדום - לא יחול שינוי משמעותי בדפוסי השימוש בתחבורה הציבורית בפתח תקווה. אין פתרון כולל העיר פתח תקווה צמחה בשלושים השנה האחרונות בצורה ניכרת, ל- 185,000 תושבים. השטח הבנוי בעיר גדל בצורה משמעותית. אולם מתכונת קווי האוטובוס נותרה ללא שינוי בשלושים השנה האחרונות. אין כמעט קווים שלוקחים נוסעים מהשכונות ישירות לתל אביב, כך שרוב הנסיעות הללו דורשות החלפת קו. איך זה יתכן? אולי הסתכלות כוללת על הבעיה שתכלול למשל תכנון מחודש של קווי האוטובוס תהיה מתכונת נכונה יותר לפתרון? מהם יחסי הגומלין בין המערכת של נת"ע למערכת של רכבת ישראל? מדוע צריך לסלול מסילה חדשה מפתח תקווה לתל אביב, כאשר ממילא עוברת מצפון לעיר המסילה הקיימת של קו ראש-העין - תל- אביב? אפשר לשנע את תושבי פתח תקווה לתל אביב דרך מסילת הרכבת הקיימת, ולשפר במקביל את התחבורה בציר ז'בוטינסקי לטובת אזורים כמו בני ברק. מה עם חיבור למרכזי תחבורה ראשיים? מדוע הקו האדום לא כולל גם את התחנה המרכזית החדשה? ומה לגבי תנועה בתוך תל אביב? נניח שאני עולה על הקו האדום בפתח תקווה, ורוצה להגיע לרחוב ארלוזרוב פינת דיזנגוף. הקו האדום יוריד אותי בתחנת רכבת מרכז, ומשם אצטרך לקחת קו אוטובוס נוסף! אם כך, עדיף לי כבר לנסוע בקו האוטובוס 66, שממילא לוקח אותי מתוך מרכז פתח תקווה ישירות למחוז חפצי. המסקנה - קווי הרכבת המוצעים אינם נותנים גמישות תחבורתית, אך גם לא מציעים פתרון כולל שיפתור בעיה זו. וגם אם יהיו קווי המשך, נסיעה מדרום פתח תקווה לחוף הים בתל אביב בשלושה אמצעי תחבורה שונים היא פתרון בלתי אטרקטיבי בעליל. בעיית זכויות הדרך בכתבה שבנספח א' טוען ראש עיריית תל אביב שרכבת קלה היא "אוטובוס אקולוגי". אני מסכים לדעה זו. רחובות תל אביב צרים וצפופים מדי בשביל תחבורה מסילתית. רכבת שתשרת את מרכז תל אביב צריכה לקבל זכויות דרך בלעדיות - באמצעות גשר או מנהרה. גם במקטעים פחות צפופים יש בעיה להעביר רכבת. לטעמי אין אפשרות להעביר רכבת קלה בכביש שיש בו פחות משלושה נתיבים לכל כיוון. באותה כתבה מוזכרת האפשרות לקדם תכנונו של הקו הצהוב, שיעבור דרך רחוב סוקולוב ברמת השרון. ברחוב הזה יש בקושי שני נתיבים, שאחד מהם חסום תמיד ב"חניה כפולה". איך אפשר להעביר בו גם רכבת? לפיכך, היות שגשר הוא פתרון לא רלוונטי למרכזים עירוניים צפופים, רכבת תחתית היא הפתרון המתבקש. היות שרכבת תחתית היא פתרון יקר, אתייחס בעבודה זו לשילוב של פתרונות שמתבססים על רכבת תחתית, כמו גם על אמצעי תחבורה עיליים אחרים.

4 -4- נת"ע לא מביאה תח"צ לאנשי מעמד סוציו אקונומי בינוני ומעלה גודש התנועה הנוצר כיום על ידי כלי רכב פרטיים נגרם בעיקר ע"י תושבים ממעמד בינוני ומעלה, שיכולים להרשות לעצמם לנסוע איש איש במכוניתו הפרטית. המערכת של נת"ע אינה מביאה את בשורת התחבורה הציבורית לציבור זה. בפתח תקווה למשל, הקו האדום יתחיל בתחנה המרכזית - אזור שברובו מתגוררת אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, שבלאו הכי היא זו שמשתמשת באמצעי התחבורה הציבוריים הקיימים. השכונות המבוססות של העיר נמצאות בעיקר בחלקה הדרומי והמערבי, והן מרוחקות מאוד מהתחנה המרכזית. היות שלתושבי שכונות אלה אין בעיה להחזיק רכב פרטי, לא תהיה להם כל מוטיבציה לזנוח את הרכב ולנסוע זמן רב בכמה אמצעי תחבורה ציבוריים. דגם הנסיעות בחינת דגם הנסיעות על פי המטריצה מציגה את התמונה הבאה: מצד אחד הדגם מרוכז סביב מרכז תל אביב: האזורים 1 (מרכז תל אביב), 4 (אזור מחלף השלום), 5 (אזור תמח"ת) מושכים אליהם יחד כ 70 אלף נוסעים. מצד שני אפשר לאתר מרכזים משניים: חולון ואזור - אזור 14 (חולון ואזור) מושך 20 אלף נוסעים פ"ת - אזורים 21 ו- 22 (פ"ת) מושכים 23 אלף נוסעים הרצליה ורמת השרון - אזורים 16 (הרצליה) ו- 17 (רמה"ש) מושכים 22 אלף נוסעים לכאורה, דגם אידיאלי לבניית מערכת המושתתת על פרוזדורי ביקוש, שבהם הצירים מקשרים בין מרכז תל אביב למרכזים המשניים. הצירים העיקריים שאני מאתר הנם: אזור - חולון - תל אביב ראשל"צ - בת ים - תל אביב רעננה - הרצליה - רמת השרון - תל אביב פתח תקווה - בני ברק - רמת גן - תל אביב דרום רמת גן - יד אליהו - תל אביב העניין הוא, שפה קבור הכלב - איפה בדיוק מעבירים את פרוזדורי הביקוש. אין ספק שהציר פתח-תקווה - מרכז תל אביב הוא פרוזדור ביקוש מצוין. לפני שלושים שנה ציר ז'בוטינסקי היה נתיב תחבורה יחיד לאורך תוואי זה, וסביבו גם התרכזה האוכלוסייה. אבל מאז חלו תמורות, ולמעשה בשנים הקרובות כל המתחם של פתח-תקווה, קריית-אונו, רמת-גן, יד אליהו, גבעתיים ובני-ברק יהפוך למקשה מיושבת אחת. רמת השרון מופרדת כיום מתל אביב, אבל לאחר פינוי מתחם פי-גלילות תוקם במקום שכונה של אלפי יחידות דיור שתעבה את הרצף העירוני שבין רמת השרון לתל אביב. זאת אומרת, גוש דן הוא כבר לא ערים בודדות שביניהן מקשרות דרכים ראשיות, אלא גוש בנוי אחד, שמחולק שרירותית בעליל לרשויות מקומיות נפרדות.

5 -5- לכן, אנו עדים לתהליך של טשטוש פרוזדורי הביקוש. יתרה מכך - מתרחש תהליך של ריכוז אוכלוסייה מבוססת דווקא הרחק מפרוזדורי הביקוש המסורתיים. לפיכך נותר מצב בעייתי. הקמת מערכת מסילתית לאורך פרוזדורי ביקוש לא תחולל שינוי משמעותי יחסית למצב הקיים, ונדרשת הסתכלות רחבה יותר על הפתרון. הראייה לכך היא אין ספור שנות ויכוח ציבורי בנושא, שנמשך עד היום, אפילו כאשר הפרוייקט כבר יצא לדרך. נקודה נוספת קריטית שעולה מן המטריצה, היא כמויות התנועה הגדולות בתוך אזורים. דוגמאות: רק בתוך פ"ת, בין האזורים מדובר על תנועה של למעלה מ 10,000 נוסעים לשעת שיא. בתוך אזור חולון-בתים - אזורים מדובר על למעלה מ 15,000 נוסעים לשעה. בין הערים רעננה-הרצליה-רמת השרון - אזורים מדובר על תנועה של למעלה מ 14,000 נוסעים לשעה. נתונים אלה מעידים, שהפתרון התחבורתי בגוש דן צריך להסתכל על התמונה הכוללת, ולא לתת רק מענה להגעה לתל אביב, אלא לתת אמצעים אינטגרטיביים לתחבורה פנים אזורית ולאורך הצירים העיקריים. פתרונות הנחות יסוד ומטרות בתכנון רכבת קלה שצריכה להתחרות בזכויות דרך עם מכוניות בכביש היא לא פתרון מוצלח (דנתי בנושא במסגרת מבחן הבית). יש לשאוף לצירי רכבת המופרדים מתנועת מכוניות. פתרונות של רכבת תחתית הם לא זולים. יש למצוא דרכים לשלב נתיבי תחבורה ציבורית משוכללים במערך ההסעה ההמונית בגוש דן. יש לקחת בחשבון פתרונות רכבתיים המשולבים במערכת המסילות של רכבת ישראל ומנצלים את מסילותיה. אני מניח הנחה טכנית שאין בעיה ליצור מחלפי רכבת שיאפשרו מעבר פיזי של רכבות ממסילות רכבת ישראל למסילות הרכבת שאני מציע. יש לשאוף להביא את אמצעי התחבורה המשופרים לבעלי האמצעים, שהם אלה שיוצרים את הגודש בכבישים. יש לפתור את בעיית ה.egress יש לתת פתרונות שמסתכלים על מערך ההסעה בראייה כוללת. דרישה ראשונית שאני מעלה היא שחייבת לקום רשות תחבורה מרכזית לגוש דן, כמקובל במרכזים מטרופוליטנים גדולים בעולם RATP) בפריז, MTA בניו יורק). רשות כזו תטפל בכל היבטי התחבורה באזור זה - תכנון צירי התחבורה והקווים של כל אמצעי התחבורה האפשריים, פרסום מכרזים והענקת רשיונות לנותני שירותים, קביעת מדיניות ומדיניות משלימה, ועוד.

6 -6- פיתוח מבוסס תחבורה ציבורית שאינה רכבתית אני מציע לערוך רפורמה יסודית במערך הסעת ההמונים, שיתבטא באופן הבא: שינוי המבנה הקיים, שעושה הבחנה בין חברות אוטובוסים לבין חברות של מוניות שירות. א. תכנון מחודש של כל מערך קווי הסעת ההמונים בגוש דן. ב. כיום, נוצר מצב אבסורדי שבו ישנן חברות שמפעילות אוטובוסים, וחברות שמפעילות מוניות שירות. אלה מתחרים באלה, במקום לעבוד יחד ולתת פתרון אינטגרטיבי. הפתרון המוצע מומחש בדרך הבאה: הגדרת קווים ונתיבים הגדרת רמות שירות הגדרת תצורת כלי רכב מכרזים ורשיונות חברות מתפעלות נתיבים וקווים פיתוח כל הצירים הראשיים בגוש דן לצירי תחבורה ציבורית עילית משופרים במקום להשקיע בקו רכבת שעלול לתת פתרון נקודתי מדי, אני מציע לפתח בכל ציר ראשי (של שלושה נתיבים ומעלה) נת"צ משופר. בנת"צ משופר: א. נתיב התחבורה הציבורית ייסלל במרכז הכביש ויופרד מיתר המסלולים (במתכונת דרך פ"ת). ב. בצמתים בעייתיים ייחפר כביש משוקע לטובת הנת"צ, דבר שיהפוך את הנת"צ למהיר, ויקל על עומס התנועה הכולל בצומת. ניקח לדוגמה את ציר ז'בוטינסקי. זהו ציר שלרוב אורכו ישנם שלושה מסלולים לכל כיוון. ניתן לבנות בו נת"צ במרכז הכביש, וכן לבנות כביש משוקע בצמתים הבעייתיים הבאים: מחלף גהה, רח' אברבנאל בבני ברק, בן-גוריון ברמת גן, וצומת עלית. ביזור פרוזדורי ביקוש השקעה בנת"צים תאפשר לפתור את בעיית פרוזדורי הביקוש שהוצגה לעיל, ע"י הכשרה של מספר פרוזדורי ביקוש מקבילים. למשל, את פתח תקווה ניתן לקשר לתל אביב דרך שני פרוזדורים: א. פרוזדור דרך ז'בוטינסקי

7 -7- ב. פרוזדור שיקשר את השכונות הדרומיות של פתח-תקווה דרך כביש מכבית הנסלל עתה, צומת בר- אילן, דרך אלוף שדה - דרך השלום. במפות התכנון שבנספח ג' אני מציג בצבע אדום את צירי הנת"צים המוצעים. עיון במפה מגלה, כי בצורה זו ניתן כבר על בסיס שדרוג צירים קיימים לספק פרוזדורי ביקוש מהירים על בסיס תחבורה ציבורית שאינה רכבתית. קווים היות שרוב קווי האוטובוס בגוש דן לא השתנו בשנים האחרונות, נוצר מצב שאין קישור מספיק טוב בין שכונות פריפריאליות לאזורים המרכזיים. הדבר גורם לכך שנסיעות רבות מחייבות שתי החלפות של אוטובוסים. לדעתי החלפה אחת היא עוד בגבול הנסבל, אך מעבר לזה הנסיעה הופכת ללא כדאית. צריך לשאוף לכך שקווי האוטובוס יאפשרו נסיעה ללא החלפה בכלל, אפילו במחיר של הארכת המסלול והגדלת זמן הנסיעה. לדעתי נוסעים יעדיפו לנסוע במסלול מעט יותר ארוך ובלבד שלא יצטרכו לרדת, להמתין לאוטובוס נוסף ולעלות עליו שוב. זאת אומרת, הרעיון הוא ליצור קווים שכוללים גם איסוף תוך אזורי בשכונה מרוחקת, גם נסיעה לאורך פרוזדור ביקוש, וגם פיזור תוך אזורי באזור מרכזי בצד השני. למשל, שיפור קווי התחבורה הציבורית בפתח תקווה יוכל לאפשר נסיעה ישירה מכפר גנים, דרך נת"צ משופר בז'בוטינסקי ישירות לתל אביב. פתרון שכזה יהיה לדעתי יותר משמעותי מאשר הקמת רכבת קלה בציר הזה. עיקרון חשוב נוסף בתכנון מחודש של קווים הוא להפריד בין מסלול קו לחברה שמספקת שירותים בקו. לא יהיה עוד מצב של "קו של דן" ו"קו של אגד". יהיה "קו 123 שנוסע מכפר גנים בפתח תקווה למרכז תל אביב", ומספר חברות יוכלו לתת בו שירותים. קווים מזינים לקווי רכבת הפרברים של רכבת ישראל לדעתי ניתן לשפר משמעותית את מערך התח"צ על ידי ניצול מושכל של קווי רכבת הפרברים הקיימים והמתוכננים. זאת, על ידי תכנון של קווי אוטובוסים ומיניבוסים שיזינו את רכבת הפרברים. דוגמאות: קווים בפתח תקווה שיגיעו לתחנת הרכבת הקיימת בצומת ירקון, ולתחנות העתידיות בקרית אריה ובתחנה המרכזית. קווים בראשון לציון, חולון ובת ים שיובילו לתחנות רכבת הפרברים שלאורך כביש 2.

8 -8- מונית ציבורית כבקשתך אני ממליץ ליישם שיטה שפועלת באזורים שונים בעולם, ובישראל נפוצה במגזר הערבי. "מונית ציבורית כבקשתך" היא מונית שירות, שנוסעת בנתיב עירוני שנקבע לפי בקשות של נוסעים העולים לרכב. הנהג מתמרן את מסלול הנסיעה בהתאם לבקשות, ואוסף אנשים המבקשים לנסוע שאותם הוא פוגש במסלולו הגמיש. הגדרת רמות שירות ותמחור מערכת התחבורה האינטגרטיבית תגדיר רמות שירות במערכת. למשל, מהי תדירות הקווים השונים, ומהם מחירי הנסיעה במקטעים שונים של המערכת. יש להנהיג מערכת תמחור שונה לחלוטין ממה שקיים היום. למשל - ב. א. תמחור לפי מרחק מקטעי הנסיעה - המשמעות של "נסיעה עירונית" ו"נסיעה בין עירונית" בגוש דן איבד כבר מזמן את משמעותו. כאמור, כל גוש דן הופך למקשה אחת, ויש צורך לחייב את הנוסעים לפי המרחק שעברו בפועל (דבר שכבר נעשה במידה מסוימת כבר כיום במוניות השירות). תמחור לפי סוג הרכב - המערכת תגדיר תצורות שונות של כלי רכב (ראה להלן), והנסיעה תתומחר לפי סוג הרכב. למשל, נסיעה במיניבוס תעלה יותר מאשר באוטובוס. נסיעה ברכב חדיש יותר תעלה מעט יותר מאשר בכלי רכב ישן יותר. אפשר גם לקבוע את התנאי הבא - ילדים ונוער, המשלמים מחיר מופחת, יוכלו לנסוע רק בכלי הרכב הישנים יותר. בצורה זו ניתן יהיה ליצור הפרדה, שתאפשר לאנשים מבוגרים לנסוע בשקט בכלי רכב איכותיים יותר. זמינות התחבורה הציבורית היא סוגיה קריטית, אשר אף היא גורם מרתיע מפני השימוש בה. כיום, גם לקווים עמוסים ומבוקשים בגוש דן צריך להמתין לעיתים יותר מעשר דקות. ע"י שימוש במיניבוסים במקום באוטובוסים ניתן להוסיף יותר נסיעות, וע"י כך להגדיל את תדירות השירות בקו. הגדלת תדירות כרוכה בהגדלת הוצאות בשל צי גדול יותר של כלי רכב ונהגים. ניתן לפצות על עלות זו ע"י תמחור דיפרנציאלי - ככל שהרכב קטן יותר, עלות הנסיעה בו תהיה גבוהה יותר. שיפור בתשתית שיפור בתדמית מדיניות משלימה

9 -9- הגדרת תצורת כלי הרכב אחד מגורמי המפתח שימשכו אנשים לתחבורה הציבורית הוא שיפור תשתית כלי הרכב, שיביא לשיפור בתדמית אמצעי התחבורה הזה. מעבר להבדלים הטכניים שמעניקים יתרון לרכבת (יותר מרווחת, נסיעה יותר "חלקה"), יש גם היבטים תדמיתיים שגורמים לאוטובוס להיחשב לאמצעי תחבורה סוג ב', לעומת רכבת. אבל זה לא בהכרח צריך להיות כך. ע"י מיזוג נכון בין הקצאת כלי רכב מודרניים ומאמצי שיווק ניתן לשפר בצורה ניכרת את תדמית התחבורה הציבורית שאינה מבוססת רכבת. כלי הרכב שמשמשים את התחבורה הציבורית בארץ עדיין לא מספיק אטרקטיביים. גם האוטובוסים החדישים מתלכלכים מהר ומתקשקשים בטלאי פרסומות (אם כי ראויים לציון אוטובוסי ה"מרצדס" המופלאים שמפעילה חברת "נתיב אקספרס" בנהריה). מוניות השירות הן אמצעי התחבורה הציבורי היעיל ביותר כיום, אולם מבחינת כלי הרכב ותנאי הנסיעה בהן אפשר לומר שהן בעיקר חוויה אנטרופולוגית המוכרת יותר מתורכיה או הודו. יש כיום חברות רבות שמתכננות ומייצרות אוטובוסים ומיניבוסים מודרניים, שנראים ממש כמו קרונות רכבת - חלונות גדולים, תקרות גבוהות, רצפה נמוכה, וצבעים מאירי עיניים. לדוגמה, הנה תמונות של כלי רכב המופיעים באתר: מיניבוס כזה עונה על כל הצרכים שהוגדרו - הוא נראה מודרני, הוא לא המוני וגדול מדי, הוא קטן ומסוגל לתת שירות לשכונות מרוחקות, ומבחינות מסוימות הוא מספק את כל הנוחיות שמציע קרון רכבת. על מנת להפוך את כלי הרכב לידידותיים לסביבה עוברים כיום להשתמש במנועים מבוססי גז.(CNG) לדעתי לשיפור תשתית כלי הרכב תפקיד מפתח בעידוד אנשים לעבור לתחבורה ציבורית. חברות מתפעלות ברגע שכל ענף התחבורה בגוש דן יפתח לתחרות, כל חברה - בין אם היא חברת מוניות או חברת אוטובוסים כיום תוכל לגשת למכרזי הפעלה של קווים. לגבי כל קו יוגדר אילו כלי רכב צריכים לנסוע בו, למשל מיניבוסים לקווים שנכנסים לשכונות, ואוטובוסים לקווים שנוסעים בין מרכזי ערים ובצירים עיקריים. ניתן אף ליצור מצב שבו מספר חברות פועלות באותם קווים, וכך להגביר תחרות בקווים.

10 -10- התנועה בתל אביב נת"צים משופרים, ותשתית רכבת הפרברים של רכבת ישראל מאפשרים גישה נוחה יותר לתוך תל אביב, אולם עדיין לא פותרים את בעיית התנועה בתוך תל אביב הצפופה. דרכים לפתרון א. לתוך מרכז תל אביב תיכנס אך ורק תחבורה של מיניבוסים. ב. מערך קווי האוטובוסים יותאם כך, שמכל תחנת רכבת שלאורך האיילון יצאו קווי מיניבוסים לאזורים מרכזיים בעיר. המיניבוסים ימתינו בתחנות, ויצאו לדרכם או על בסיס מתמלא ונוסע (מתאים למקרה שבו רכבת פלטה כמות גדולה של נוסעים בתחנה) או על בסיס תדירות מינימלית, לפרקי הזמן שבין הגעת הרכבות. כל תחנת רכבת תשמש מוקד תחבורתי אזורי. למשל, מתחנת הרכבת שליד האוניברסיטה יצאו קווים לאזור צפון תל אביב, ומתחנת הרכבת השלום יצאו קווים לאזורים במרכז העיר. ג. תפותח כראוי רשת שבילי האופניים. ד. יבנו ויתוחזקו כראוי מעברים עיליים ותחתיים שיאפשרו תנועה קלה ונעימה של הולכי רגל. מלבד פתרונות אלה, עושה רושם שרכבת תחתית היא פתרון מתבקש שאין מנוס ממנו. בכל מקרה לטעמי אין להכניס רכבת קלה עילית לתוך רחובותיה של תל אביב. פיתוח מבוסס רכבת הפתרון המסילתי שאני מציע יתבסס על מערך רכבת הפרברים של רכבת ישראל, ועל תוספות למערך זה, מתוך המטרות הבאות: א. לשמש כמערך משלים למערך רכבת הפרברים של רכבת ישראל. ב. לתת מענה לאזורים צפופים. ג. לשמש כפתרון אידיאלי (אם כי יקר יותר) בשלבים מאוחרים יותר. השקעה ברכבות תחתיות היא לטעמי משימה לאומית. כפי שהמדינה נתנה ערבויות לסוללי כביש חוצה ישראל במידה ומספר הנוסעים לא יכסה את ההשקעה, היא צריכה לעודד יזמים להקים קווי רכבת תחתית בגוש דן, ולתת להם ערבויות שכאלה. אינטגרציה עם מערכות רכבת הפרברים של רכבת ישראל רכבת ישראל מפתחת מזה זמן מה רשת מסועפת של מסילות רכבת פרברים. התשתית הקיימת והתשתית המתוכננת נותנות מענה למספר צירי תחבורה חשובים, המקשרים ערים בפריפריה עם העיר תל אביב. למשל, מקומות רבים המופיעים במטריצה נהנים כיום מחיבור מסילתי לתל אביב: אשדוד, יבנה וגדרה, ראש העין, נתניה, רחובות, רמלה, לוד. קווים מתוכננים יספקו קישור מכפר סבא דרך ראש העין לתל אביב, וכן לראשון לציון, חולון ובת ים באמצעות הקו תל אביב - וולפסון - יוספטל - משה דיין - ראשון לציון. בנוסף, ניתן להוסיף תחנות רכבת נוספות לאורך תוואי מסילות הרכבת על מנת לשפר נגישות, כמו למשל: תחנת רכבת ליד אזור יכולה לשמש את הבאים לאזור התעשייה אזור/חולון.

11 -11- תחנת רכבת צפונית למחלף גלילות יכולה לשמש את הבאים לאזור המחנות הצבאיים באגד גלילות. צירי המסילות של רכבת ישראל מופיעים במפות בצבע כחול. הצעות לצירי רכבות להלן הצעות למערכות תחבורה מסילתיות חדשות. ההצעות מתבססות על כך שניתן למזג באמצעות מחלפים את המסילות שאני מציע למסילות של רכבת ישראל (בנספח ב' מובאת מפה של מסילות הרכבת הקיימות והמתוכננות של רכבת ישראל, כפי שהופיעה באתר האינטרנט של הרכבת). ההתייחסות מתארת צירי מסילות רכבת, ולאו דווקא קווים. אדגיש שמאוד קשה לי לבצע חישוב של כדאיות כלכלית בצירים, שכן החישוב תלוי במשתנים רבים ובאופציות רבות. למשל, הרכבים שונים של צירי מסילות שאני מציע משנים מייד את תפרוסת הנסיעות בקווים. אופי תמחור שונה של נסיעות, למשל - לפי מרחק הנסיעה, מסבך עוד יותר את החישובים. לפיכך, בחרתי להתמקד בהצעת הצירים ומטרותיהם, תוך מתן מדד כללי של כדאיות כלכלית של כל ציר, שיאפשר לי להסיק מסקנות. - 0 צירים דרומיים אזור - חולון - תל אביב ראשל"צ - בת ים - תל אביב פתרון מסילתי לצירים אלה ניתן במסגרת רכבת ישראל: את אזור ומזרח חולון ניתן לשרת ע"י תחנת רכבת חדשה בקו המסילה הקיימת של כביש 1. את מערב חולון, בת ים וראשל"צ ניתן לשרת ע"י קו רכבת הפרברים המתוכנן ע"י רכבת ישראל לאורך כביש 2. המטריצה מעידה על תנועה גבוהה מאוד של נוסעים בתוך האזורים של חולון-בת ים למעלה מ 15,000 נוסעים לשעת שיא. מצב הכבישים באזור זה הוא לא רע - ישנם מספיק צירים רחבים על מנת להקים בהם נתיבי תחבורה ציבורית יעילים, שבהם יסעו אוטובוסים ומיניבוסים שישמשו לתנועה בתוך האזור, וכאמצעי מזין לרכבות. - 1 צירים מפתח תקווה לתל אביב (סגול-בורדו במפה) האזור שממזרח לתל אביב הוא המעניין והמסובך ביותר לדעתי לקישור לתל אביב. הסיבה היא, שישנם רק שני צירי רוחב עיקריים לצורך העניין: ציר ז'בוטינסקי בצפון וציר אלוף שדה בדרום. בקרוב יוארך הציר הדרומי מזרחה באמצעות כביש "מכבית" שיקשר את מחלף בר אילן עד לנחשונים, וישפר את הנגישות של החלקים הדרומיים של פתח תקווה לאזור תל אביב. יחד עם זאת, עדיין ישנו תא שטח גדול שאינו מכוסה תחבורתית כראוי - תא שטח זה כולל את האזורים של בני ברק, דרום רמת גן, גבעתיים, יד אליהו ושכונת התקווה. כמו כן, התחבורה הפנימית בפתח תקווה נמצאת כיום במצב קטסטרופלי, ללא כל יכולת שיפור נראית לעין, בשל הרחובות הצרים. ולמרות זאת, הנתונים במטריצה מעידים על כמויות תעבורה גדולות בתוך

12 -12- העיר פתח תקווה. בסך הכל, באזורים 21 ו- 22 וביניהם מדובר על תנועה של למעלה מ 10,000 נוסעים בשעת שיא. לפיכך, מתברר שקו רכבת תחתית בתוך פתח תקווה עשוי להיות קו כדאי. אציג כאן מספר חלופות לצירי פתח תקווה - תל אביב, שחלקן נותנות פתרון גם לבעיית התחבורה בתוך פתח תקווה וגם לתחבורה בתוך תא השטח שהוזכר קודם לכן. חלופה 1 א': ציר חוצה פתח תקווה וחיבור לרכבת ישראל (תחתית) מטרת הציר: מענה לנסיעות בתוך פתח תקווה ושיפור הגישה פתח תקווה - תל אביב בעזרת המסילה הקיימת מכפר סבא וראש העין העוברת בגבול הצפוני של פתח תקווה. תוואי הציר המוצע: ק 1 צומת סירקין רחוב פינס כפר גנים מרכז העיר 1.5 ק"מ קריית אריה "מ חיבור לרכבת ישראל בקרית אריה מספר נוסעים למקטע שיא: 7500 (חלק נכבד ממספר זה מקורו בתנועה בתוך פתח תקווה). אורך הציר: 6.1 ק"מ. עלות הציר: 800 מליון דולר מקדם עלות לנוסע: 0.1 חלופה 1 ב': ציר דרום פ"ת - גבעת שמואל - בני ברק - ר"ג - גבעתיים - רכבת מרכז (משולב תחתית-עילית) מטרות הציר: לשרת את השכונות הדרומיות והמבוססות של פתח תקווה, בכלל זה השכונה הענקית שנבנית עתה - נוה עוז החדשה. לשרת את גבעת שמואל ואת האזור הצפוף חסר הצירים העיליים שבלב בני ברק, גבעתיים ורמת גן בואכה תל אביב - אלטרנטיבה לציר ז'בוטינסקי. צומת סירקין רחוב פינס אזור בי"ח השרון וכפר גנים 1.2 ק החדשה"מ נוה עוז 1.7 ק"מ

13 ג 1 ב 1 ג גבעת שמואל 1.4 ק"מ בני ברק - חזון איש 1.45 ק"מ רמת גן - בן גוריון 1.5 ק "מ גבעתיים 1.5 ק"מ רכבת מרכז מספר נוסעים למקטע שיא: 5500 אורך הציר: 10 ק"מ. עלות הציר: 1150 מליון דולר מקדם עלות לנוסע: 0.2 חלופה 1 ג': ציר דרום פ"ת - גבעת שמואל - בני ברק - ר"ג - גבעתיים - רכבת מרכז (תחתית) מטרות הציר: בדומה לחלופה 1 ב', אולם במסלול צפוני יותר, המקביל לדרך ז'בוטינסקי. אין בידי כלים להעריך במדויק את הבדלי הכדאיות בין חלופה 1 ב' ל-.' ' רכבת ישראל לכיוון חולון ובת ים, ניתן להגיע למקטע שיא בו כאשר בוחנים את מסלול - 1 /' נוסעים למעלה מ 10,000 נוסעים. - 2 ציר רעננה-הרצליה-רמה"ש-ר"ג-רכבת מרכז (צהוב-כתום במפה) מטרת הציר: להביא את אמצעי התחבורה המשופרים לבעלי האמצעים, על מנת להקטין את כמות המכוניות הפרטיות הנכנסות מאזורים מבוססים אלה שבצפון גוש דן. את הציר ניתן לממש כרכבת תחתית במרכזי היישובים וכרכבת עילית בקטעי כביש רחבים יותר, ובתנאי שתקבל זכויות דרך מלאות (אפשר לבנות אותה מוגבהת מעל דרכים ראשיות, כמו למשל באזור מחלף הכפר הירוק). מרחוב ז'בוטינסקי ברמת גן אני מציע שתי אפשרויות להמשך הציר - לאורך רחוב ז'בוטינסקי, או ציר מאסף המשרת גם את בני ברק, רמת גן, גבעתיים ויד אליהו. תוואי הציר המוצע (משולב עילית-תחתית): רעננה - ויצמן פינת החרושת (משרת את אזור התעשייה) 1.4 ק"מ רעננה - בורוכוב פינת אחוזה (משרת את מרכז העיר) 1.1 ק"מ רעננה - אחוזה פינת משה דיין 1.25 ק"מ רעננה - פארק רעננה מערב 1.5 ק"מ הרצליה - דרך ירושלים פינת רח' הר סיני 1.15 ק"מ

14 -14- הרצליה - בן גוריון פינת סוקולוב 1.1 ק "מ הרצליה - בן גוריון פינת בר כוכבא 1 ק "מ רמת השרון - סוקולוב פינת אז"ר 1 ק "מ רמת השרון - סוקולוב פינת הנרייטה סולד 2.1 ק"מ תל אביב - שכונת צהלה תל אביב - רמת החייל רמת גן - תחנת רכבת ישראל ליד קניון איילון 1.4 ק "מ רמת גן - ז'בוטינסקי פינת בן גוריון חלופה 2 א' (תחתית): 1.3 ק"מ רמת גן - ז'בוטינסקי פינת ביאליק 1.1 ק"מ רמת גן - מתחם הבורסה 0.5 ק "מ התמזגות עם רכבת מרכז חלופה 2 ב' (תחתית): 1.1 ק"מ רמת גן - הרצל פינת בן גוריון 1.4 ק "מ גבעתיים - גן העלייה השנייה תל אביב - דרך השלום פינת דרך הגבורה תל אביב - לה גורדיה פינת יגאל אלון 0.8 ק"מ תל אביב - ההגנה מספר נוסעים למקטע שיא: 5500 אורך הציר: 21.1 / 18.3 ק"מ עלות הציר: 1700 / 1500 מליון דולר מקדם עלות לנוסע: 0.29 מקדם העלות לנוסע עשוי להשתפר בעזרת תמחור הנסיעה לפי מרחקים. לטעמי האופציה העדיפה היא ציר 2 עד לדרך ז'בוטינסקי בשילוב עם ציר 2 א שמשרת גם ציר מפתח- תקווה. אפשרות נוספת: אפשרות נוספת היא לחבר את תחנת הרצליה - בן גוריון פינת סוקולוב לציר שיגיע להרצליה פיתוח. היות שאין לי נתונים מדויקים באשר לביקוש באזור זה, קשה לי לכמת את הכדאיות לעניין.

15 -15- צירי תל אביב צירים אלה חייבים להיות ממומש ע"י רכבת תחתית, כי אין לדעתי אפשרות להעביר רכבת קלה ברחובותיה הצרים של תל אביב הצפופה. את רוב התחנות מיקמתי באזורים של גנים או חניונים, שבהם קל יותר לבנות אותן. - 3 ציר העסקים (ירוק במפה) מטרות הציר: תנועה בתוך אזורי העסקים, וגישה לאזורי העסקים עבור נוסעים המגיעים אל תוך תל אביב ברכבת הפרברים וקווי רכבת או אוטובוס אחרים. תוואי הציר המוצע (תחתית): רכבת מרכז (התמזגות עם מסילת רכבת ישראל) 1.3 ק"מ שאול המלך (משרת את אזור הקריה, בתי המשפט ובית חולים איכילוב) 1.1 ק"מ החשמונאים/יהודה הלוי (מרכז העסקים) 0.9 ק"מ דרך פ"ת פינת הרכבת - מול ממס"י (משרת את מרכז העסקים) 1.3 ק"מ רחוב שוקן 1.1 ק"מ שד' בן צבי 1 ק "מ התמזגות עם המסילה המתוכננת של רכבת ישראל מספר נוסעים למקטע שיא: 7200 אורך הציר: 6.7 ק"מ עלות הציר: 870 מליון דולר מקדם עלות לנוסע: ציר העיר (חום במפה) מטרות הציר: לקשר בין אזורי העיר הדרומיים - תחנה מרכזית ואזור העסקים, לאזורי הבילוי והמגורים במרכז, ולאזורי המגורים בצפון, כולל השכונות המבוססות והאוניברסיטה. תוואי הציר המוצע (תחתית): ההגנה (התמזגות עם מסילת רכבת ישראל) דרך פ"ת פינת הרכבת - מול ממס"י (משרת את מרכז העסקים) 1.1 ק "מ מסוף כרמלית (קישור לקווי אוטובוס ומיניבוס, משרת את אזור מנשיה והשוק ( 1.1 ק"מ

16 -16- גן מאיר (משרת את מרכז העיר, בכלל זה דיזנגוף סנטר ומתחם היכל התרבות) ככר רבין 1.1 ק"מ אבן גבירול פינת פנקס 1.4 ק"מ בבלי/פארק הירקון 1.1 ק"מ רחוב לבנון 1.5 ק"מ אוניברסיטת תל אביב 1.4 ק"מ מרכז שוסטר - רמת אביב ג' 1.7 ק"מ נאות אפקה/תל ברוך - בית בסרביה 1.4 ק"מ קרית שאול מספר נוסעים למקטע שיא: 5500 אורך הציר: 14.2 ק"מ עלות הציר: 1800 מליון דולר מקדם עלות לנוסע: 0.32 מספר מסקנות לאור בחינת הצירים הקווים הכדאיים ביותר הם אלה המחברים אזורים צפופים לאורך מרחקים קצרים יחסית, ומקושרים לרכבת הפרברים של רכבת ישראל. זיהיתי שני קווים כאלה: 1. קו החוצה את פתח תקווה ומתחבר לרכבת הפרברים באזור קריית אריה או ממשיך לאורך דרך ז'בוטינסקי. 2. קו החוצה את תל אביב לאורך אזורי העסקים - רכבת צפון, הקריה, המסגר, שוקן, קיבוץ גלויות. לפיכך, מבין כל קווי הרכבת התחתית שהצעתי, הייתי ממליץ בשלב ראשון להקים קו רכבת תחתית שיתחיל במזרח פתח תקווה, יעבור דרך בני ברק רמת גן וגבעתיים, אזורי העסקים של תל אביב, ויסתיים באזור בי"ח וולפסון. שם הוא יתחבר לקו המתוכנן של רכבת ישראל לכיוון חולון ובת ים. כמו כן, אני משער שלאור ממצאים אלה, גם קו רכבת העובר דרך אזור, חולון ובת ים, ומתמזג לרכבת ישראל, עשוי להיות נחוץ. לגבי קו מספר 2 לכיוון "האזורים המבוססים" - רמה"ש, הרצליה ורעננה - האורך הגדול יחסית של הקו, והמספר הקטן יחסית של נוסעים הופך אותו לבלתי כדאי כלכלית - לכאורה. אולם לדעתי יש חשיבות בהקמת קו שכזה, בשל העובדה שהוא פונה לקהל יעד שנוסע במכוניות פרטיות. יש כאן בעצם פרדוקס - הקווים שפונים לקהל היעד שיוצר גודש בכבישים הם פחות כלכליים מקווים אחרים. לדעתי מדינת ישראל צריכה בכל מקרה להגדיר את פרוייקטי הרכבות כבעלי עדיפות לאומית, ולהשקיע מקופתה את הממון הנדרש להקמה. הכסף שיחסך כתוצאה משחרור פקקים ולחצים (תנועתיים ונפשיים) הוא החזר ראוי להשקעה.

17 -17- נספחים נספח א' - כתבה מתוך עיתון "הארץ" אודות משבר הנחת קו הרכבת חולון - תל אביב נספח ב' - מפת מסילות הרכבת של רכבת ישראל - תשתית קיימת ותכנון עתידי

18 -18- נספח ג' - מערך ההסעה ההמונית: כחול - מסילות הרכבת הקיימות והמתוכננות של רכבת ישראל אדום - נתיבי תחבורה ציבורית מוצעים

19 -19- בצבעים - קווי רכבת תחתית/עילית מוצעים

20 -20-

פיתוח עירוני בסביבות תחנות הרכבת בתל אביב

פיתוח עירוני בסביבות תחנות הרכבת בתל אביב פיתוח עירוני מוכוון תחבורה ציבורית בסביבות תחנות הרכבת בתל אביב 20.6.16 מציגה: אירית לבהר גבאי מתכננת תנועה ארוך טווח, אגף התנועה עורכי התכנית עיריית תל אביב: אגף תכנון עיר: ניר דוד כהן אגף התנועה משרד

קרא עוד

wetube ליבת העסקים החדשה של ישראל

wetube ליבת העסקים החדשה של ישראל wetube ליבת העסקים החדשה של ישראל ליבת העסקים החדשה של ישראל במרכז ה- city החדש של תעשיית התקשורת וההייטק הישראלית, מחכה לכם מתחם חדש מסוגו אשר יהווה את אחד ממוקדי העסקים המשמעותיים במרכז הארץ. 30,000

קרא עוד

מצגת של PowerPoint

מצגת של PowerPoint נגישות לתחבורה ציבורית מדיניות משרד התחבורה דצמבר 2014 מתוקף חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות התשס"ח- 1998, תוקנו תקנות הנגשת תחבורה ציבורי תשס"ג- 2003. במסגרת החוק, משרד התחבורה, מפעילי התח"צ, הרשויות

קרא עוד

Slide 1

Slide 1 מדיניות מתחם המסילה דיון חוזר במליאת הועדה המקומית לתכנון ובנייה מתחם המסילה - הזדמנות לחיבור בין דרום העיר למרכזה מיטל להבי, סגנית ראש העירייה 20.07.2009 1 תכניות סטטוטוריות תכנית יפו A זכויות בניה -

קרא עוד

Dia 1

Dia 1 משרד האוצר אגף תקציבים - עיר מודל לתחבורה בת-קיימא אשדוד משלבים לירוק תחבורה חכמה מזניקה עיר 7 במרץ 2013 החזון עיר שתאפשר איכות חיים ונגישות לכלל תושביה ובאיה ותהווה מודל מוצלח לעירוניות מתחדשת בישראל

קרא עוד

היוזמה לתחבורה ציבורית בת קיימא קדימה-צורן, תל מונד ולב השרון

היוזמה לתחבורה ציבורית בת קיימא קדימה-צורן, תל מונד ולב השרון תחבורה ציבורית בת קיימא אשכול לב השרון בתנועה היוזמה לתחבורה בת קיימא אשכול לב השרון איפה? הגוש 80,000~ תושבים קשרים פנימיים וחיצוניים חזקים: מוסדות חינוך אזוריים מתחמי קניות ובילוי משותפים יעדים דומים

קרא עוד

מצגת של PowerPoint

מצגת של PowerPoint התחדשות עירונית שער יוספטל כנס תושבים 7.12.2017 מה במפגש? התחדשות עירונית בבת ים שלבי התכנון תיאור המתחם והסביבה הצגת עקרונות התכנון עקרונות שלב היישום מילוי שאלון ודיון בקבוצות.1.2.3.4.5.6 מהי התחדשות

קרא עוד

עיריית מפקד תכנון אסטרטגי ומחקר אוכלוסין חיפה

עיריית מפקד תכנון אסטרטגי ומחקר אוכלוסין חיפה עיריית מפקד תכנון אסטרטגי ומחקר אוכלוסין - 2008 חיפה הקדמה תוכן עניינים תכנון אסטרטגי ומחקר בעלון זה מוצגים נתונים על העיר חיפה שמבוססים על נתוני מפקד האוכלוסין שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת

קרא עוד

כנס הסברה בנושא ההוסטל

כנס הסברה בנושא ההוסטל כנס הסברה בנושא ההוסטל 8/7/2018 1 תחילת האירוע 25/5/18 למועצה המקומית ולתושבים נודע לראשונה על הקמת הוסטל לדרי רחוב ונפגעי התמכרויות מפרסומים ברשתות החברתיות ולא בעדכון מסודר. מיקומו: שדרות בן גוריון 5,

קרא עוד

קובץ_פנימי[TOD11]

קובץ_פנימי[TOD11] ד"ר יודן רופא - "עקרונות התכנון של פיתוח עירוני מסביב לרכבת" מאמר זה מציג את עקרונות התכנון והעיצוב האורבני האמורים להנחות את המתכננים של אזורי פיתוח עירוני מסביב לרכבת. הוא פותח בתיאור הגורמים התכנוניים-פיזיים

קרא עוד

מכרזי דיור להשכרה ארוכת טווח "דירה להשכיר בפרדס", אור יהודה "דירה להשכיר בחולון" עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר

מכרזי דיור להשכרה ארוכת טווח דירה להשכיר בפרדס, אור יהודה דירה להשכיר בחולון עוזי לוי, מנכל דירה להשכיר מכרזי דיור להשכרה ארוכת טווח "דירה להשכיר בפרדס", אור יהודה "דירה להשכיר בחולון" עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר דיור להשכרה ארוכת טווח מטרות "דירה להשכיר" יצירת מאסה קריטית של אלפי יחידת דיור לשכירות ארוכת

קרא עוד

Microsoft Word - book shops.doc

Microsoft Word - book shops.doc . רשימת חנויות ספרים יד שניה: חנויות בתל-אביב: רובינזון ספרים - נחלת בנימין 03-5605461 - 31 http://www.robinson.co.il בוק בוטיק - דיזנגוף 03-5274527 - 190 בוק שוק - ברודצקי 15, רמת אביב - 03-6415158 בטא

קרא עוד

מפגעי בניה לא גמורה במרחב הציבורי הצעה לדיון

מפגעי בניה לא גמורה במרחב הציבורי  הצעה לדיון 10038 דרך בית לחם 67 חידוש עירוני לפי פרק א' : סקר מצב קיים מיקום מצב תכנוני מצב פיזי קיים פרק ב' : חלופות חלופה א' : תב"עית חלופה ב' : 10038 הריסה ובניה מחדש חלופה ג' : 10038 תוספת בניה לצורך חיזוק הבניין

קרא עוד

מודיעין מכבים-רעות MODIIN MACCABIM REUT החל מה מערך תחבורה ציבורית חדש במודיעין-מכבים-רעות! מתחם תחבורה חדש קווי שירות עירוני חדשים קווים בינ

מודיעין מכבים-רעות MODIIN MACCABIM REUT החל מה מערך תחבורה ציבורית חדש במודיעין-מכבים-רעות! מתחם תחבורה חדש קווי שירות עירוני חדשים קווים בינ מודיעין מכבים-רעות MODIIN MACCABIM REUT החל מה- 25.8.17 מערך תחבורה ציבורית במודיעין-מכבים-רעות! מתחם תחבורה קווי שירות עירוני ים קווים בינעירוניים במסלולים ים מה בשירות העירוני? שימו לב - הקווים העירוניים

קרא עוד

בס"ד

בסד ח ס ר ב ה פ ר ש ו ת ל צ ו ר כ י צ י ב ו ר ב מ ס ג ר ת אישור תכניות ב נ י י ן ע י ר תוכן העניינים פ ר ק נ ו ש א ע מ ו ד 2 5 8 2 6 4 מ ב ו א תקציר מנהלים.1.2 2 6 6 3. פירוט הממצאים 2 6 6 3. 1 הפרשות שטחים

קרא עוד

התאחדות מגדלי בקר בישראל ISRAEL CATTLE BREEDER S ASSOCIATION 12 באוגוסט, 2018 דוח מנכ"ל ימי קרב ומתיחות בעוטף עזה מלחמת ההתשה הנערכת ברחבי הדרום כבר מ

התאחדות מגדלי בקר בישראל ISRAEL CATTLE BREEDER S ASSOCIATION 12 באוגוסט, 2018 דוח מנכל ימי קרב ומתיחות בעוטף עזה מלחמת ההתשה הנערכת ברחבי הדרום כבר מ 12 באוגוסט, 2018 דוח מנכ"ל ימי קרב ומתיחות בעוטף עזה מלחמת ההתשה הנערכת ברחבי הדרום כבר מספר חודשים, כולל ימי קרב מורכבים, "תפסה" את המערכות התומכות בענף ברמת מוכנות גבוהה. השיקולים של שמירה על נהלים רגילים

קרא עוד

Slide 1

Slide 1 1 התחדשות עירונית מתחם שלמה המלך, יולי 2013 2 צוות התכנון : תכנון נוף נספח הצללה כבישים אדריכל אבינעם לוין אדריכלית נטליה אלפימוב אדריכלית טל לוין אדריכל משה אוחנה : רינה קרוגליאק, אדריכלית נוף : לשם -

קרא עוד

מדיניות אכיפה הועדה המקומית לתכנון ובניה מצפה רמון צוות הועדה: יו"ר הועדה וראש המועצה: מר רוני מרום מהנדס הועדה: מר גלעד חזן יועמ"ש הועדה: עו"ד חן אבי

מדיניות אכיפה הועדה המקומית לתכנון ובניה מצפה רמון צוות הועדה: יור הועדה וראש המועצה: מר רוני מרום מהנדס הועדה: מר גלעד חזן יועמש הועדה: עוד חן אבי מדיניות אכיפה הועדה המקומית לתכנון ובניה מצפה רמון צוות הועדה: יו"ר הועדה וראש המועצה: מר רוני מרום מהנדס הועדה: מר גלעד חזן יועמ"ש הועדה: עו"ד חן אביטן מפקח בניה: מר דימיטרי חנוכייב נכתב בסיוע גבי בנדרסקי

קרא עוד

עיריית הרצליה שיתוף ציבור תכנית מתאר הר/ סיכום מפגש שולחנות עגולים: מרכז העיר 1

עיריית הרצליה שיתוף ציבור תכנית מתאר הר/ סיכום מפגש שולחנות עגולים: מרכז העיר 1 עיריית הרצליה שיתוף ציבור תכנית מתאר הר/ 2530 2018 סיכום מפגש שולחנות עגולים: מרכז העיר 1 משתתפים: CR קשרי קהילה: ברוריה נעים-ארמן, דורין דרור, ליאור בן אליהו, יפתח גור אריה, אורלי שקורי, תמר אלמליח, ספי

קרא עוד

משתתפים: סיכום ישיבה ועדת איכות הסביבה שהתקיימה ב גב' מאיה כץ מ"מ וסגנית רה"ע בנושא: עו"ד תום סטרוגו חבר מועצת העיר,יו"ר הועדה שביל

משתתפים: סיכום ישיבה ועדת איכות הסביבה שהתקיימה ב גב' מאיה כץ ממ וסגנית רהע בנושא: עוד תום סטרוגו חבר מועצת העיר,יור הועדה שביל 21.11.17 משתתפים: סיכום ישיבה ועדת איכות הסביבה שהתקיימה ב- 15.11.17 גב' מאיה כץ מ"מ וסגנית רה"ע בנושא: עו"ד תום סטרוגו חבר מועצת העיר,יו"ר הועדה שבילי אופניים בעיר. גב' אביבה מלכה מנהלת מחלקת כבישים גב'

קרא עוד

Microsoft Word - beayot tnua 3 pitronot.doc

Microsoft Word - beayot tnua 3 pitronot.doc ק( בעיות מילוליות - בעיות תנועה.7 פתרון: א. נסמן : קמ"ש קמ"ש מהירותו של הולך הרגל. מהירותו של רוכב האופניים. משך זמן הליכתו של הולך הרגל מקיבוץ א' לקיבוץ ב'. משך זמן רכיבתו של רוכב האופניים מקיבוץ א' לקיבוץ

קרא עוד

" תלמידים מלמדים תלמידים."

 תלמידים מלמדים תלמידים. " תלמידים מלמדים תלמידים." פרוייקט של צוות מתמטיקה, בית ספר כפר-הירוק איך הכל התחיל... הנהלת בית הספר העל-יסודי הכפר הירוק יזמה פרויקט בית ספרי: "למידה ללא מבחנים- הוראה משמעותית", צוות המתמטיקה החליט

קרא עוד

מרוץ סובב בית שמש , יום שישי 26

מרוץ סובב בית שמש , יום שישי 26 אליפות שוהם ה II- בסייקלו-קרוס מרוץ ראשון בסבב 2017 יום שישי 27.10.2017 מועדון אופניים ת"א,TACC מועצה מקומית שוהם ואיגוד האופניים בישראל שמחים להזמין אתכם למרוץ הראשון של סבב הסייקלו-קרוס בישראל. ביום

קרא עוד

אורנה

אורנה רמלה 30 דצמבר 2015 היסטוריה נוסדה במאה השמינית לספירה )718-716( העיר היחידה שנבנתה ע"י המוסלמים בארץ. שוכנת על הציר ההיסטורי - יפו יהודים הגיעו לרמלה לראשונה בשנת 1099 הגיעו יוחנן הקדוש. לעיר ראשוני ירושלים.

קרא עוד

תכניות מתאר מקומיות ותכניות מפורטות בטבלאות להלן, מוצגות תכניות מתאר מקומיות ומפורטות מאושרות בסביבת התכנית, עד לטווח של 200 מ' מציר

תכניות מתאר מקומיות ותכניות מפורטות בטבלאות להלן, מוצגות תכניות מתאר מקומיות ומפורטות מאושרות בסביבת התכנית, עד לטווח של 200 מ' מציר תכניות מתאר מקומיות ותכניות מפורטות בטבלאות 1.4.2.14 1.4.2.1- להלן, מוצגות תכניות מתאר מקומיות ומפורטות מאושרות בסביבת התכנית, עד לטווח של 200 מ' מציר המסילה: טבלה 1.4.2.1- תכניות מתאר מקומיות ומפורטות

קרא עוד

(Microsoft Word - \372\367\366\351\370 \362\370\345\352.doc)

(Microsoft Word - \372\367\366\351\370 \362\370\345\352.doc) ההתפתחות הדמוגרפית במחוז ירושלים מאת יעקב פייטלסון (סיכום נייר העמדה) מבוא נייר העמדה בנושא מחוז ירושלים הוא ראשון מעבודות שמציגות את ההתפתחות הדמוגרפית בכל מחוז ומחוז במדינת ישראל. מטרת המחקר המוצג בנייר

קרא עוד

Microsoft Word Viewer - Acoustic_Report_ doc

Microsoft Word Viewer - Acoustic_Report_ doc ==================================================== ד"ר יולי קלר בע"מ תכנון אקוסטי ואלקטרו-אקוסטי בקרת רעש, רעידות ואינפרא-אדום ת.ד. 5030 קרית ים 9500 טל. 04-8759875 פקס 04-8760079 רחוב אצ"ל 34/0, חולון

קרא עוד

תמ"א 38 תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה

תמא 38  תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה קביעת עקרונות למדרוג תוספת זכויות בנייה כתמריץ לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה במסגרת תמ"א 38 המזמין: משרד הבינוי והשיכון הצגה למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון 24.1.2010 2 ועדת היגוי משרד הבינוי והשיכון סופיה

קרא עוד

פרופיל ארגוני - תדריך להכרת שירות - מסלול מלא ציין כאן את מירב הפרטים המזהים: שם השירות, כתובת, שם מנהל השירות, שמות עובדים בכירים, שעות קבלת קהל, שעו

פרופיל ארגוני - תדריך להכרת שירות - מסלול מלא ציין כאן את מירב הפרטים המזהים: שם השירות, כתובת, שם מנהל השירות, שמות עובדים בכירים, שעות קבלת קהל, שעו פרופיל ארגוני תדריך להכרת שירות מסלול מלא ציין כאן את מירב הפרטים המזהים: שם השירות, כתובת, שם מנהל השירות, שמות עובדים בכירים, שעות קבלת קהל, שעות פתיחה ונעילה. מספרי טלפון בשירות ובבית עובדים בכירים

קרא עוד

הכנס השנתי של המכון לחקר הגורם האנושי לתאונות דרכים

הכנס השנתי של המכון לחקר הגורם האנושי לתאונות דרכים אופניים חשמליים סקירה ותחזית ד"ר שי סופר המדען הראשי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים הכנס השנתי של המכון לחקר הגורם האנושי לתאונות דרכים יולי 2015, אוניברסיטת בר אילן רקע שוק הרכב במדינת ישראל ובעיקר בערים

קרא עוד

חשבונאות ניהולית שיעור תמחיר ABC תמחיר זה אומר כי בגלל שלאורך השנים יותר משמעותיות מאשר בעבר צריך למדוד אותן בצורה טובה יותר לוקחים את העלוי

חשבונאות ניהולית שיעור תמחיר ABC תמחיר זה אומר כי בגלל שלאורך השנים יותר משמעותיות מאשר בעבר צריך למדוד אותן בצורה טובה יותר לוקחים את העלוי חשבונאות ניהולית שיעור..0 תמחיר ABC תמחיר זה אומר כי בגלל שלאורך השנים יותר משמעותיות מאשר בעבר צריך למדוד אותן בצורה טובה יותר לוקחים את העלויות העקיפות שיש בחברה ו, בגלל סיבות טכנולוגיות, העלויות העקיפות

קרא עוד

מצגת של PowerPoint

מצגת של PowerPoint ת כ נ י ת א ב ניהול פרויקט אדריכלות אדריכלות נוף תנועה וכבישים פרוגרמה ליטל ידין מינץ מלמד אדריכלים ענת שדה אמאב תחבורה זאב ברקאי 01 עיר רובע שכונה מתחם א': שלב המצב הקיים ואבחונו שלב ב': מסקנות חיזוק

קרא עוד

א' בשבט תשע"ה 12 בינואר 1122 סימוכין: לכבוד מר עודד טירה יו"ר המועצה הלאומית לספורט שלום רב, הנדון: תקצוב הרשויות המקומיות לקידום הספורט אנו מבר

א' בשבט תשעה 12 בינואר 1122 סימוכין: לכבוד מר עודד טירה יור המועצה הלאומית לספורט שלום רב, הנדון: תקצוב הרשויות המקומיות לקידום הספורט אנו מבר א' בשבט תשע"ה 12 בינואר 1122 סימוכין: 21221 לכבוד מר עודד טירה יו"ר המועצה הלאומית לספורט שלום רב, הנדון: תקצוב הרשויות המקומיות לקידום הספורט אנו מברכים על כינונה של המועצה הלאומית לספורט ומאחלים לה הצלחה

קרא עוד

בעיית הסוכן הנוסע

בעיית הסוכן הנוסע במרכז חלם היה בור אזרחי חלם באופן קבוע נפלו לבור במרכז הכביש האזרחים שברו ידיים ורגליים וכמובן שפנו למועצת חלם לעזרה התכנסה מועצת חלם והחליטה סמוך לבור יש להקים בית חולים. ניהול עומס בשיטת נידן מגיש: עופר

קרא עוד

ע( אהרן איסרס חבר מועצת העיר חולון ביתנו רח' חנקין 42, חולון פקס: (, טלפונים: (ב) דואר אלקטרוני: iswi

ע( אהרן איסרס חבר מועצת העיר חולון ביתנו רח' חנקין 42, חולון פקס: (, טלפונים: (ב) דואר אלקטרוני: iswi ע( אהרן איסרס חבר מועצת העיר חולון ביתנו רח' חנקין 42, חולון 58283 פקס: 09-8851969 (,09-8851970 09-8639464 טלפונים: (ב) 03-5041412 דואר אלקטרוני: iswima@bezeqint.net סלולרי: 050-2333122 052-3866616, 18.2.08

קרא עוד

מכרז לבחירת רכז התחדשות עירונית במחלקת קהילה.docx ט' 1

מכרז לבחירת רכז התחדשות עירונית במחלקת קהילה.docx ט' 1 החברה הכלכלית לראשון לציון בע"מ רחוב ירושלים 2, ראשון לציון מכרז פומבי מספר 2/2019 לבחירת רכז נושא התחדשות עירונית במחלקה לעבודה קהילתית בשילוב עם מנהלת בינוי-פינוי-בינוי רמת אליהו החברה הכלכלית לראשון

קרא עוד

מערך פעולה 55 דקות מטרות: )1 )2 )3 נושא: המשימה: הגשמה משך החניך יגדיר מהי הגשמה וכיצד היא ביטוי של החלום במציאות. הפעולה החניך ישאף להגשמה בחייו. החנ

מערך פעולה 55 דקות מטרות: )1 )2 )3 נושא: המשימה: הגשמה משך החניך יגדיר מהי הגשמה וכיצד היא ביטוי של החלום במציאות. הפעולה החניך ישאף להגשמה בחייו. החנ מערך פעולה 55 דקות מטרות: )1 )2 )3 נושא: המשימה: הגשמה משך החניך יגדיר מהי הגשמה וכיצד היא ביטוי של החלום במציאות. הפעולה החניך ישאף להגשמה בחייו. החניך יבין כי הגשמה אינה משימה פשוטה והיא מחייבת גם עשייה.

קרא עוד

האגף לתכנון אסטרטגי טלפון: פקס: פברואר 2017 יום רביעי כ"ו שבט תשע"ז לקט נתונים ליום המשפחה 2016 בפתח תקווה נכון לתאריך 01/01/

האגף לתכנון אסטרטגי טלפון: פקס: פברואר 2017 יום רביעי כו שבט תשעז לקט נתונים ליום המשפחה 2016 בפתח תקווה נכון לתאריך 01/01/ פברואר 0 יום רביעי כ"ו שבט תשע"ז לקט נתונים ליום המשפחה 06 בפתח תקווה נכון לתאריך 0/0/0 בפתח תקווה יש,868 תושבים. התפלגות התושבים בעיר לפי מגדר מגדר סך אחוז 4% % 00% 066 868 זכר נקבה התפלגות התושבים בעיר

קרא עוד

1 תעריפים לשירותי מים וביוב לצרכן. בהתאם לקובץ תקנות 8240 מיום התעריפים בתוקף מיום שעור מע"מ: 17% מס' סוג צריכה תאור תעריף מים ובי

1 תעריפים לשירותי מים וביוב לצרכן. בהתאם לקובץ תקנות 8240 מיום התעריפים בתוקף מיום שעור מעמ: 17% מס' סוג צריכה תאור תעריף מים ובי 1 תעריפים לשירותי מים וביוב לצרכן. בהתאם לקובץ תקנות 8240 מיום 0.6.2019 התעריפים בתוקף מיום. 1.7.2019 שעור : 17% סוג צריכה מים וביוב מים וביוב 7.079 1.15 6.050 11.242 צריכה ביתית לכל יחידת דיור לכמות מוכרת

קרא עוד

RT Guide for the elected 2.indd

RT Guide for the elected 2.indd 21. ועדת סוג הוועדה רשויות מהות הוועדה ועדת רשות בכל סוגי הרשויות המקומיות ועדת התחבורה מייעצת וממליצה בכל ענייני התחבורה של הרשות המקומית. ועדת תנועה כוועדה מקצועית, דנה בשינויים בהסדרי התנועה לקראת אישורם

קרא עוד

בהרי ברחובות ההולנדית חוויית מגורים מושלמת. בשכונה מושלמת.

בהרי ברחובות ההולנדית חוויית מגורים מושלמת. בשכונה מושלמת. בהרי ברחובות ההולנדית חוויית מגורים מושלמת. בשכונה מושלמת. חברת הבוטיק בהרי בונה את צמד הבניינים האחרון ברחובות ההולנדית. זוהי ההזדמנות האחרונה לרכוש דירה חדשה בשכונה המבוקשת ביותר ברחובות וזאת ההזדמנות

קרא עוד

מ א ר ג נ י 1 ב א ת ו נ ה, 10 ב מ א י 2018 אירועי " צעדת השיבה הגדולה", הצפויים להגיע לשיאם ב- 14 וב- 15 במאי, יכללו להערכתנו ניסיונות פריצה המונית לש

מ א ר ג נ י 1 ב א ת ו נ ה, 10 ב מ א י 2018 אירועי  צעדת השיבה הגדולה, הצפויים להגיע לשיאם ב- 14 וב- 15 במאי, יכללו להערכתנו ניסיונות פריצה המונית לש מ א ר ג נ י 1 ב א ת ו נ ה, 10 ב מ א י 2018 אירועי " צעדת השיבה הגדולה", הצפויים להגיע לשיאם ב- 14 וב- 15 במאי, יכללו להערכתנו ניסיונות פריצה המונית לשטח ישראל, מלויים במעשי אלימות ויתכן גם טרור במינון

קרא עוד

תרגיל 5-1

תרגיל 5-1 תרגיל 1 יחסי העדפה, פונקציות תועלת, עקומות אדישות וקווי תקציב כל השאלות להלן מתייחסות לצרכן שהעדפותיו מוגדרות על סלי צריכה של שני מוצרים. העדפות אלה הן רציונאליות (ז"א, מקיימות את תכונות השלמות והטרנזיטיביות).

קרא עוד

פקולטה לחינוך מנהל סטודנטים Beit Berl College الكلية االكاديمية بيت بيرل 20/06/2016 י"ד/סיון/תשע"ו ייעוץ וירטואלי הרכבת מערכת )רישום לקורסים( באמצעות

פקולטה לחינוך מנהל סטודנטים Beit Berl College الكلية االكاديمية بيت بيرل 20/06/2016 יד/סיון/תשעו ייעוץ וירטואלי הרכבת מערכת )רישום לקורסים( באמצעות 20/06/2016 י"ד/סיון/תשע"ו ייעוץ וירטואלי הרכבת מערכת )רישום לקורסים( באמצעות האינטרנט שלום רב, לנוחותכם, הרכבת המערכת לשנה"ל תשע"ז תתבצע באמצעות האינטרנט ייעוץ וירטואלי. הרכבת המערכת )רישום לקורסים( תעשה

קרא עוד

Drive תחבורה עירוניות קיימות יהודה הלוי 48 תל אביב - יפו מתווה אדם טבע ודין לתחבורה בישראל, יונ

Drive תחבורה עירוניות קיימות יהודה הלוי 48 תל אביב - יפו מתווה אדם טבע ודין לתחבורה בישראל, יונ Drive תחבורה עירוניות קיימות יהודה הלוי 48 תל אביב - יפו 03-5669939 www.adamteva.org.il contact@adamteva.org.il מתווה אדם טבע ודין לתחבורה בישראל, יוני 2016 כתבו : יעל דורי, ראש תחום תכנון עו"ד אלי בן

קרא עוד

הטכניון מכון טכנולוגי לישראל אלגוריתמים 1 )443432( סמסטר חורף הפקולטה למדעי המחשב תרגול 9 מסלולים קלים ביותר תרגיל APSP - 1 עד כה דנו באלגור

הטכניון מכון טכנולוגי לישראל אלגוריתמים 1 )443432( סמסטר חורף הפקולטה למדעי המחשב תרגול 9 מסלולים קלים ביותר תרגיל APSP - 1 עד כה דנו באלגור תרגול 9 מסלולים קלים ביותר תרגיל APSP - 1 עד כה דנו באלגוריתמים לפתרון בעית מסלולים קלים מציאת מסלולים קלים ביותר מצומת ביותר ממקור יחיד. כלומר, V לכל צמתי הגרף. בעיה אחרת הקשורה לבעיה זו היא בעית ה-(

קרא עוד

בארץ אחרת

בארץ אחרת בארץ אחרת כתבה טל ניצן איירה כנרת גילדר הוצאת עם עובד בע"מ 3112 על הספר זהו סיפור על ילדה שמגיעה יחד עם הוריה לעיר גדולה בארץ ארץ חדשה. הסיפור כתוב בגוף ראשון ומתאר חוויות ראשונות מן העיר הגדולה: גודלה

קרא עוד

תוכנה חופשית מאחורי הקלעים? על סדר היום: קצת על עצמי מה זאת תוכנה חופשית? ההיסטוריה של תוכנה חופשית כיצד תוכנה חופשית משתלבת בשוק התוכנה היתרונות של ת

תוכנה חופשית מאחורי הקלעים? על סדר היום: קצת על עצמי מה זאת תוכנה חופשית? ההיסטוריה של תוכנה חופשית כיצד תוכנה חופשית משתלבת בשוק התוכנה היתרונות של ת תוכנה חופשית מאחורי הקלעים? על סדר היום: קצת על עצמי מה זאת תוכנה חופשית? ההיסטוריה של תוכנה חופשית כיצד תוכנה חופשית משתלבת בשוק התוכנה היתרונות של תוכנה חופשית. דוגמאות מהשטח 1 ליאור קפלן 30/11/05 קצת

קרא עוד

הנחיות הורדה ותפעול לספרים דיגיטלים. הוצאת כנרת, זמורה ביתן שמחה להגיש לכם, התלמידים, ספר דיגיטלי. הספרים עצמם הינם בקבצי PDF הניתנים להורדה ללא עלות

הנחיות הורדה ותפעול לספרים דיגיטלים. הוצאת כנרת, זמורה ביתן שמחה להגיש לכם, התלמידים, ספר דיגיטלי. הספרים עצמם הינם בקבצי PDF הניתנים להורדה ללא עלות הנחיות הורדה ותפעול לספרים דיגיטלים. הוצאת כנרת, זמורה ביתן שמחה להגיש לכם, התלמידים, ספר דיגיטלי. הספרים עצמם הינם בקבצי PDF הניתנים להורדה ללא עלות וללא צורך ברישום לאתר למשתמשי סדרת פשוט חשבון. בספרים:

קרא עוד

סדנת חזון משאבי אנוש

סדנת חזון משאבי אנוש תקשורת חזותית אינפוגרפיקה איך הופכים מידע לאטרקטיבי? מאמן חזותי פיטר מלץ אפריל יולי 2019 מרצה בבצלאל מרצה בבצלאל מאמן חזותי מאמן חזותי 4 סיבות לכישלון בפירסומים )מבחינה חזותית( 51% המלל רב מדי מלל קטן,

קרא עוד

מצגת מכרזים מנהלי פרויקט ומקטעים

מצגת מכרזים מנהלי פרויקט ומקטעים כנס מציעים מאי 2017 מכרז 046/2017 למתן שירותי ניהול פרויקט הקו הירוק /קו סגול מכרז - 049/2017 למתן שירותי ניהול ופיקוח מקטעים לפרויקט הקמת הקו הירוק /קו סגול סדר יום ניר קוגל, סמנכ"ל תכנון עו"ד צלי שלו

קרא עוד

אבן שפה רחבה ישרה, אריחי אקרסטון, טיילת הרצליה, נתנאל בן יצחק אדריכל. 2 אבני שפה כביש 13 אבני גן אלמנטי תיחום 21 גומה לעץ וחבקים 26 תיעול וניקוז אבני

אבן שפה רחבה ישרה, אריחי אקרסטון, טיילת הרצליה, נתנאל בן יצחק אדריכל. 2 אבני שפה כביש 13 אבני גן אלמנטי תיחום 21 גומה לעץ וחבקים 26 תיעול וניקוז אבני אבן שפה רחבה ישרה, אריחי אקרסטון, טיילת הרצליה, נתנאל בן יצחק אדריכל. אבני שפה כביש 3 אבני גן אלמנטי תיחום גומה לעץ וחבקים 6 תיעול וניקוז אבני שפה תיחום וניקוז תו ירוק מוצר חדש אבני שפה תיחום וניקוז: אבני

קרא עוד

Microsoft Word - beayot hespek 4 pitronot.doc

Microsoft Word - beayot hespek 4 pitronot.doc בעיות מילוליות - בעיות הספק.6 פתרון: נסמן: מספר המכשירים שתיקן טכנאי א' בשעה אחת (קצב עבודתו). ( ) כל אחד מהטכנאים תיקן מספר המכשירים שתיקן טכנאי ב' בשעה אחת (קצב עבודתו). 0 מכשירים, לכן: 0 שעות משך זמן

קרא עוד

Microsoft Word doc

Microsoft Word doc ישיבת ועדת משנה ב', ישיבה מספר 2008010 החלטות בר/ 11 198/ ישיבת ועדת משנה ב' מספר 2008010 מתאריך 24/06/2008 התכנית עניינה הקטנת קו בניין מציר דרך מס' 410 מ - 80 מ' ל- 41.60 מ' למשק מס' 140 במושב גאליה.

קרא עוד

ל

ל הגשת מועמדות לנבחרי ציבור למליאת המועצה ולוועדים המקומיים: למה מתי ואיך? חוברת זו נועדה לספק מידע למועמדים ולמתעניינים לקראת הבחירות לרשות המועצה, למליאת המועצה ולוועדים המקומיים, שיתקיימו בתאריך 08.00.01.03

קרא עוד

rizufim answers

rizufim answers ÌÈÙÂˆÈ מדריך למורה פעילות זו היא פעילות חקר לבדיקת כל אפשרויות הריצוף שבהן סידור מצולעים סביב קודקוד הוא זהה. המצולעים שבהם ישתמשו התלמידים הם: משולש שווה צלעות, משושה משוכלל וריבוע - כולם בעלי צלע באותו

קרא עוד

מיזכר

מיזכר קול קורא להגשת מלגה למשפטנים יוצאי אתיופיה ע"ש עו"ד צבי מיתר ז"ל שנה"ל תשע"ו רקע כללי מזה ארבע עשר שנים, העניקו עו"ד צבי מיתר ומשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות עורכי דין, מלגות נדיבות לסטודנטים

קרא עוד

עיצוב אוניברסלי

עיצוב אוניברסלי איך לסמן חניות נכים תוכן עניינים החוק כמויות חניות לסימון סימון ותמרור חניות נכים רישום חניות נכים ברשות תמונות שרטוטים חוק חניה לנכים חוק חניה לנכים, התשנ"ד 1993 החוק מגדיר: מי זכאי לתו חניית נכים היכן

קרא עוד

מדריך להתחלה מהירה Microsoft Project 2013 נראה שונה מגירסאות קודמות, ולכן יצרנו מדריך זה כדי לעזור לך ללמוד להכיר אותו. סרגל הכלים לגישה מהירה התאם אי

מדריך להתחלה מהירה Microsoft Project 2013 נראה שונה מגירסאות קודמות, ולכן יצרנו מדריך זה כדי לעזור לך ללמוד להכיר אותו. סרגל הכלים לגישה מהירה התאם אי מדריך להתחלה מהירה Microsoft Project 2013 נראה שונה מגירסאות קודמות, ולכן יצרנו מדריך זה כדי לעזור לך ללמוד להכיר אותו. סרגל הכלים לגישה מהירה התאם אישית את האזור הזה כדי שהפקודות המועדפות עליך יהיו תמיד

קרא עוד

תקנון לדרגות קידום מורה בכיר/מרצה/מרצה בכיר/ מרצה בכיר א' מכללת אלקאסמי 3102/3102 תשע"ד ועדת המינויים המוסדית

תקנון לדרגות קידום מורה בכיר/מרצה/מרצה בכיר/ מרצה בכיר א' מכללת אלקאסמי 3102/3102 תשעד ועדת המינויים המוסדית תקנון לדרגות קידום מורה בכיר/מרצה/מרצה בכיר/ מרצה בכיר א' מכללת אלקאסמי 3102/3102 תשע"ד ועדת המינויים המוסדית 1. כללי מטרת הכללים להנהגת דרגות קידום היא לקדם את המעמד האקדמי של המוסדות האקדמיים להכשרת

קרא עוד

עוברים על הדרך בחנויות Yellow רוכשים כרטיס sim ומצטרפים לחבילות הסלולר המשתלמות ביותר באמצעות האתר כתובת מספר תחנה שם התחנה ישוב מס סידורי איזור צפון

עוברים על הדרך בחנויות Yellow רוכשים כרטיס sim ומצטרפים לחבילות הסלולר המשתלמות ביותר באמצעות האתר כתובת מספר תחנה שם התחנה ישוב מס סידורי איזור צפון עוברים על הדרך בחנויות Yellow רוכשים כרטיס sim ומצטרפים לחבילות הסלולר המשתלמות ביותר באמצעות האתר כתובת מספר תחנה שם התחנה ישוב מס סידורי איזור צפון קניון אורות 390 אורות אור עקיבא 1 בכניסה לאיכסל 406

קרא עוד

צו ארנונה 1997

צו ארנונה 1997 1 צו ארנונה 2018 בתוקף סמכותה לפי חוק ההסדרים במשק המדינה )תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב(, התשנ"ג 1992 והתקנות שהותקנו על פי כל דין, מחליטה בזה המועצה האזורית זבולון )להלן: "המועצה"( בישיבתה ביום 19.6.2017

קרא עוד

<4D F736F F D20E7E5E5E320F1E1E9E1FAE9FA202D20F8E72720E627E1E5E8E9F0F1F7E920F4FA2DE1E9FA20F1F4F82E646F63>

<4D F736F F D20E7E5E5E320F1E1E9E1FAE9FA202D20F8E72720E627E1E5E8E9F0F1F7E920F4FA2DE1E9FA20F1F4F82E646F63> תכנית לבית ספר ברח' זבוטינסקי' פינת דרך הרב מלכה משה בפתח תקווה חוות דעת סביבתית ירושלים - יולי 2012 תכנית לבית ספר ברח' זבוטינסקי' פינת דרך הרב מלכה משה בפתח תקווה חוות דעת סביבתית - חוות דעת סביבתית

קרא עוד

המעבר לחטיבה עליונה

המעבר לחטיבה עליונה בס "ד בס "ד בס "ד עיריית אשדוד מקיף ז' הקריה אשדוד התשע "ב בית הספר ביכולת של התלמידים, ומאפשר בכל מסלול לגשת לבחינות הבגרות לפי יכולתו והישגיו הלימודים. בית הספר שכל תלמידי שכבה ט' ימשיכו ללמוד במסגרת

קרא עוד

פרוטוקול כנס מציעים - קפיטריה חלבית

פרוטוקול כנס מציעים - קפיטריה חלבית מכרז פומבי מס' 90/39-17 לניהול ותפעול של בית קפה חלבי פרוטוקול כנס מציעים מיום 4.4.2017 ומכתב הבהרה רצ"ב פרוטוקול כנס המציעים בדבר המכרז שבנדון, אשר התקיים ביום 4.4.2017 וכן, תשובות הבהרה שנתקבלו בידי

קרא עוד

CITROËN DS3

CITROËN DS3 CITROËN DS3 אייקון מודרני סיטרואן DS3 היא חלום של מעצב. היא רחוקה מלהשאיר אותך אדיש, אלא מעוררת מייד את התשוקה. גם כשהיא עומדת במקום. הקווים שלה גורמים לה להיראות כאילו היא נמצאת כבר בתנועה, ומגלמים

קרא עוד

מסע מדע ו - מסע ברכב שטח ביבשות רחוקות

מסע מדע ו - מסע ברכב שטח ביבשות רחוקות הנחיות הורדה ותפעול לספרים דיגיטלים. הוצאת כנרת, זמורה ביתן שמחה להגיש לכם, התלמידים, ספר דיגיטלי. הספרים עצמם הינם בקבצי PDF הניתנים להורדה ללא עלות וללא צורך ברישום לאתר למשתמשי סדרת פשוט חשבון. בספרים:

קרא עוד

ענף המלונאות

ענף המלונאות 1 מאי 4102 המלונאות ענף תקציר של בגידול החיובית המגמה נמשכה 4102 שנת של הראשון ברביע שיא נשבר 4102 שבשנת לאחר זאת לישראל, תיירים כניסות הנכנסת. בתיירות של בשיעור הראשון ברביע עלה התיירות במלונות הלינות

קרא עוד

פתרונות לדף מס' 5

פתרונות לדף מס' 5 X הוכיחו כי קבוצה X סגורה אמ"מ פתוחה P נקודה כלשהי עלינו למצוא כך ש- X P X פתרון: תהא X קבוצה סגורה ניקח נניח בשלילה כי לא קיים כזה, ז"א לכל קיימת כך ש- X מכיוון ש- P P נסיק כי d P, P סגורה מתקיים P B

קרא עוד

מרצים יקרים, אתר המכללה מאפשר למרצי המכללה להזין את פרטיהם וקורות חייהם. זאת בדומה לאתרים מקבילים של מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם. עמודי המרצים נועדו לא

מרצים יקרים, אתר המכללה מאפשר למרצי המכללה להזין את פרטיהם וקורות חייהם. זאת בדומה לאתרים מקבילים של מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם. עמודי המרצים נועדו לא מרצים יקרים, אתר המכללה מאפשר למרצי המכללה להזין את פרטיהם וקורות חייהם. זאת בדומה לאתרים מקבילים של מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם. עמודי המרצים נועדו לאפשר למרצי המכללה לפרסם באתר המכללה פרטים אודותיהם )תחומי

קרא עוד

טבלת דרישות מרכזת - מאי 2018 ת"י בנייה בת קיימה )בנייה ירוקה( דרישות לבנייני מגורים - טבלת דרישות מרכזת הבהרה : אישור מקדמי אינו מהווה אישור שלב

טבלת דרישות מרכזת - מאי 2018 תי בנייה בת קיימה )בנייה ירוקה( דרישות לבנייני מגורים - טבלת דרישות מרכזת הבהרה : אישור מקדמי אינו מהווה אישור שלב ת"י 58 -בנייה בת קיימה )בנייה ירוקה( דרישות לבנייני מגורים - טבלת דרישות מרכזת הבהרה : אישור מקדמי אינו מהווה אישור '. יש להשלים את כל הראיות הנדרשות ולהוכיח עמידה בדרישות התקן ל'. כמו יש להשלים עמידה

קרא עוד

קרן מלגות לחיילים בודדים באוניברסיטת תל אביב ע"ש שון כרמלי ז"ל יוזמה של בית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים

קרן מלגות לחיילים בודדים באוניברסיטת תל אביב עש שון כרמלי זל יוזמה של בית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים קרן מלגות לחיילים בודדים באוניברסיטת תל אביב ע"ש שון כרמלי ז"ל יוזמה של בית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים "החיילים הבודדים הם מופת לחברה הישראלית... החיילים הבודדים אינם לבד." רא"ל דן חלוץ,

קרא עוד

בס"ד

בסד הוראות חוק ב נ ו ש א ב י ק ו ר ת ב ע י ר י י ה להלן הסעיפים בפקודת העיריות המתייחסים לתפקידי המבקר ולעבודת הביקורת. ב י ק ו ר ת. ו ע ד ה ל ע נ י י נ י תיקון : התשל ט, התש ן, התשנ ח, התשס ב 4 9 ה מ ו ע

קרא עוד

מבט על הוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים בכיתה רגילה

מבט על הוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים בכיתה רגילה מבט על הוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים בכיתה רגילה המחלקה להוראת המדעים, נעמה בני מכון ויצמן למדע בקרב מבוגרים: בקרב מבוגרים הקביעה מבוססת מעשים/תוצרים/ביצועים. אנשים אלו הוכיחו במעשים/ביצועים/תוצרים פעולות

קרא עוד

תובנות ראשונות מתהליך שיתוף הציבור - עד כה

תובנות ראשונות  מתהליך שיתוף הציבור - עד כה סדר הכנס 19:00-19:30 התכנסות, רישום וכיבוד 19:30-20:30 ראש העיר מר שלום בן משה, מבוא דורית פרי יועצת לשיתוף ציבור תוכנית מתאר ראש העין - התוכנית המוצעת אדריכלית נעמה מליס 20:30-21:15 דיון בקבוצות סבב 1

קרא עוד

Disclaimer מסמך זה הינו סיכום און-ליין של השיעור ולא עבר עריכה כלל. מצאת טעות? שלח/י לי מייל ואתקן: 07/05/2009 קורס: מערכות ה

Disclaimer מסמך זה הינו סיכום און-ליין של השיעור ולא עבר עריכה כלל. מצאת טעות? שלח/י לי מייל ואתקן: 07/05/2009 קורס: מערכות ה הרעיון: דפדוף paging וזכרון וירטואלי.1.2.3 לחלק את מרחב הכתובות לדפים בגודל קבוע )למשל )4KB את הדפים ממפים לזכרון פיסי a. לא רציף b. לא כולם העברה מזכרון לדיסק לפי הצורך מספר הדף: page = addr 4K המיקום

קרא עוד

מגישה : חני חוקת תשע"ו עבור "קריאת כיוון" למטרת למידה אישית בלבד חוקת שמורות חני הזכויות שמורות הזכויות כלכל

מגישה : חני חוקת תשעו עבור קריאת כיוון למטרת למידה אישית בלבד חוקת שמורות חני הזכויות שמורות הזכויות כלכל מגישה : חני חוקת תשע"ו עבור "קריאת כיוון" למטרת למידה אישית בלבד חוקת שמורות חני הזכויות שמורות הזכויות כלכל שמגיב* עד שזז* עד מנומנם* חולמני- ץ* ר שלווה* אישיות מפריע* לא ך* א... י ש י ב ה ז מ ן ל א ח

קרא עוד

ייבוא וייצוא של קבצי אקסל וטקסט

ייבוא וייצוא של קבצי אקסל וטקסט ייבוא וייצוא של קבצי אקסל וטקסט (Importing & Exporting MS Excel Files and Text) ייבוא (Import) הפיכת קובץ טקסט, Excel מבסיס נתונים אחר. או סוגים אחרים, לטבלת,Access או העתקת טבלת Access בתחילת התהליך יש

קרא עוד

עיריית הרצליה 04/10/2018 אגף המינהל הכספי - ה ג ז ב ר ו ת ת.ד. 1 הרצליה טל פקס' עדכון הסכומים בחוקי העזר להלן רשימת

עיריית הרצליה 04/10/2018 אגף המינהל הכספי - ה ג ז ב ר ו ת ת.ד. 1 הרצליה טל פקס' עדכון הסכומים בחוקי העזר להלן רשימת תוכן העניינים דפים 2-6 7 7 8 אגרת תעודות אישור: פיקוח על כלבים, פיקוח על מכירת מוצרים מן החי: מודעות ושלטים: סלילת רחובות: היטל תיעול: מניעת מפגעים ושמירה על הסדר והנקיון: י-ם 91061 מ. פדלון, ראש העירייה

קרא עוד

תנו לשמש לעבוד בשבילכם

תנו לשמש לעבוד בשבילכם תנו לשמש לעבוד בשבילכם 2 2 מהי אנרגיה סולארית? בשנים האחרונות גברה בארץ ובעולם באופן ניכר המודעות לאיכות הסביבה ולשמירה על סביבה אקולוגית נקייה וירוקה יותר, ובעקבות כך גדלה המודעות לפתרונות חלופיים לייצור

קרא עוד

23 ביולי 2103 קובץ הנהלים של המסלול האקדמי נוהל 3 א' - גיוס עובד חדש מטרת הנוהל לקבוע את ההליכים לביצוע תהליך גיוס וקליטת עובדים מנהליים חדשים במסלול

23 ביולי 2103 קובץ הנהלים של המסלול האקדמי נוהל 3 א' - גיוס עובד חדש מטרת הנוהל לקבוע את ההליכים לביצוע תהליך גיוס וקליטת עובדים מנהליים חדשים במסלול 23 ביולי 2103 קובץ הנהלים של המסלול האקדמי נוהל 3 א' - גיוס עובד חדש מטרת הנוהל לקבוע את ההליכים לביצוע תהליך גיוס וקליטת עובדים מנהליים חדשים במסלול האקדמי. הנוהל מתייחס לגיוס עובד קבוע, עובד בהסכם אישי

קרא עוד

מצגת של PowerPoint

מצגת של PowerPoint הסכם קיבוצי 14/7/2016 לעובדים בדירוג המנהלי ובדירוג המח"ר אוגוסט 2016 האם השינויים בהסכמי המסגרת שהסתדרות המעוף עשתה לאורך השנים, שיפרה את שכר העובדים ברשויות המקומיות? 3.6% הסכם מיום 31.01.2001 הסכם מיום

קרא עוד

Engage חשיפה ראשונית לפרויקט אירופאי ייחודי הקניית כלים למעורבות פעילה בנושאי מדע-חברה לכלל אזרחי העתיד חזית המדע והטכנולוגיה אוריינות מדעית לחיים שית

Engage חשיפה ראשונית לפרויקט אירופאי ייחודי הקניית כלים למעורבות פעילה בנושאי מדע-חברה לכלל אזרחי העתיד חזית המדע והטכנולוגיה אוריינות מדעית לחיים שית Engage חשיפה ראשונית לפרויקט אירופאי ייחודי הקניית כלים למעורבות פעילה בנושאי מדע-חברה לכלל אזרחי העתיד חזית המדע והטכנולוגיה אוריינות מדעית לחיים שיתוף פעולה בין מורים שיח טיעוני (ארגומנטציה) בקרב תלמידים

קרא עוד

כתיבת דו"ח אבחון ארגוני

כתיבת דוח אבחון ארגוני 1 כתיבת דו"ח אבחון ארגוני 2 כמה מילים מקדימות על התוכן... - האופן בו אנו מנתחים את הארגון נשען על הפרדיגמות שלנו אודות השאלות מהו ארגון? מהי אפקטיביות ארגונית? אבחון ארגוני מיטבי מנתח את המערכת הארגונית

קרא עוד

<4D F736F F D20EEEBF8E6E9ED20FAEC20E0E1E9E120F2ED20F4FAF8E5EF2E646F63>

<4D F736F F D20EEEBF8E6E9ED20FAEC20E0E1E9E120F2ED20F4FAF8E5EF2E646F63> הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת ת"א בחינה בדיני מכרזים ד"ר מיכל טמיר מועד א סמסטר א תשע "א 8.1.12 שעה 900 הוראות כלליות משך הבחינה שעתיים. לא תינתן הארכה. הבחינה בחומר סגור. אין להכניס דבר למעט קובץ חקיקת

קרא עוד

People. Partnership. Trust מסלול Free פורטל החינוך מבית U-BTech מסלולים ומחירים חיבור לשירותי Office 365 ללא עלות פורטל התחברות הכולל ממשק למנב"ס ולסי

People. Partnership. Trust מסלול Free פורטל החינוך מבית U-BTech מסלולים ומחירים חיבור לשירותי Office 365 ללא עלות פורטל התחברות הכולל ממשק למנבס ולסי מסלול Free פורטל החינוך מבית U-BTech מסלולים ומחירים חיבור לשירותי Office 365 ללא עלות פורטל התחברות הכולל ממשק למנב"ס ולסיסמא אחודה דף בית לתלמיד המאפשר גישה פשוטה להורדת הטבת האופיס מסלול Basic הפלטפורמה

קרא עוד

Microsoft Word - Ass1Bgu2019b_java docx

Microsoft Word - Ass1Bgu2019b_java docx ת ר ג י ל 1 ב ק ו ר ס מ ב ו א לתכנות 202.1.9031 JAVA סמסטר ב, ת נ א י ם ו ל ו ל א ו ת תאריך אחרון להגשה בציון מלא : 02.04.19 עד שעה : 23:55, כ ל יום איחור ל א מ א ו ש ר א ו ח ל ק ממנו מודריד 10 נקודות

קרא עוד

שוויון הזדמנויות

שוויון הזדמנויות מדיניות של הערכת מורים ואיכות ההוראה פאדיה נאסר-אבו אלהיג'א אוניברסיטת תל אביב, מכללת סכנין להכשרת עובדי הוראה והמכללה האקדמית בית ברל 10.11.2010 כנס 1 מכון ואן ליר מדיניות של הערכת מורים: - מטרות ההערכה

קרא עוד

<4D F736F F D D20EEF9E2E12C20F1ECE0EEE42C20E1E9E4F120E4E9F1E5E3E920E5E0E3E920F1ECE0EEE42C20F1>

<4D F736F F D D20EEF9E2E12C20F1ECE0EEE42C20E1E9E4F120E4E9F1E5E3E920E5E0E3E920F1ECE0EEE42C20F1> מהדורה 04 18.01.10 עמוד 1 מתוך 7 שם הטופס: דוח בדיקה RF מס' טופס: טה- 0103 30814 מספר דוח - י"ד סיון תש"ע 27 מאי 2010 לכבוד מר אלבס צור מנהל מחלקת איכות הסביבה מועצה אזורית משגב. קמפוס משגב דוח בדיקה הנדון:

קרא עוד

<4D F736F F D20FAEBF0E9FA20F2F1F7E9FA20ECECF7E5E720F4F8E8E920ECE4ECE5E5E0E42E646F63>

<4D F736F F D20FAEBF0E9FA20F2F1F7E9FA20ECECF7E5E720F4F8E8E920ECE4ECE5E5E0E42E646F63> תוכנית עסקית להתקנת מערכת סולארית תאריך: מגיש: מוגשת ל: סקירה: ביוני 2008 נחקק חוק חשוב לעידוד והקמת תחנות עצמאיות ליצור חשמל ע"י הענקת תעריפי קניה גבוהים של חשמל מתחנות אלו ולמשך 20 שנה. החוק זוכה לסביבת

קרא עוד

שאלות ותשובות צרכים מיוחדים שעת חירום

שאלות ותשובות צרכים מיוחדים שעת חירום קובץ שאלות ותשובות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים בקרו באתר האינטרנט של פיקוד העורף www.oref.org.il מרכז המידע של פיקוד העורף 7021 אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים )נכים, קשישים, כבדי שמיעה( ש: מהם העקרונות

קרא עוד

Slide 1

Slide 1 תכנית המתאר 9988 לשכונת רחביה מצגת לראש העיר 22.5.2011 עיריית ירושלים מינהל תכנון האגף לתכנון העיר מתכננים: נ. מלצר, ג. איגרא א.כהן אדריכלים הנחיה: עופר אהרון מנהל עריכה: מריאנה סיגלוב-קליין מתכננת ערים

קרא עוד

על נתונייך ירושלים מצב קיים ומגמות שינוי

על נתונייך ירושלים מצב קיים ומגמות שינוי תיירות אורחים ו ירושלים בהשוואה למקומות נבחרים בישראל מאפייני התיירים 99 61% 73% 44% תיירים וישראלים* במלונות בירושלים, 2017-2000 ביקור של תיירים באתרים נבחרים בירושלים*, לפי דת, 2016 הכותל המערבי 16%

קרא עוד

וועדת הלסינקי מרכזית - מטרות ואמצעים

וועדת הלסינקי מרכזית - מטרות ואמצעים מערכת האישור והמעקב אחר ניסויים קליניים בישראל - הצעות לשיפור דר' אבי לבנת 4 אוקטובר, 2018 מטרה: ייעול האישור והניטור של ניסויים קליניים רב-מרכזיים תהליך אחיד, מניעת כפילויות קיצור זמן קבלת האישור האתי

קרא עוד

Microsoft Word - solutions.doc

Microsoft Word - solutions.doc תחרות גיליס 009-00 הרי פוטר הגיע לחנות הדובשנרייה בהוגסמיד. הוא מגלה, שהכסף שלו מספיק בדיוק ל- סוכריות קוסמים ול- 5 קרפדות שוקולד, או בדיוק ל- 0 קרפדות שוקולד ול- 0 נשיקות מנטה, או בדיוק ל- 45 נשיקות מנטה

קרא עוד

< A2F2F E6B696B E636F2E696C2FE4E7F8E3E92DE4E7E3F92DEEF9F8FA2DE5ECE5EEE32DEEF7F6E5F22E68746D6C>

< A2F2F E6B696B E636F2E696C2FE4E7F8E3E92DE4E7E3F92DEEF9F8FA2DE5ECE5EEE32DEEF7F6E5F22E68746D6C> Page 1 of 5 נתוני האמת: זינוק במספר החרדים שעובדים ומשרתים נתונים מנפצי מיתוסים שמפרסם מוסד שמואל נאמן, מראים כי חל גידול של מאות אחוזים בגיוס לצבא, לשירות האזרחי ובהשתלבות חרדים בשוק העבודה. ח"כ אורי

קרא עוד

קרקע לדירה בטאבו גילה הירוקה ההזדמנות שלכם בירושלים

קרקע לדירה בטאבו גילה הירוקה ההזדמנות שלכם בירושלים קרקע לדירה בטאבו גילה הירוקה ההזדמנות שלכם בירושלים גילה הירוקה! השקעה שכדאי לבנות עליה. עתודות הקרקע בארץ ובירושלים בפרט, הולכות ומתמעטות. נותרו מעט מאוד קרקעות פנויות שעליהן ניתן לתכנן ולבנות דירות בבניה

קרא עוד

דיודה פולטת אור ניהול רכש קניינות ולוגיסטיקה

דיודה פולטת אור ניהול רכש קניינות ולוגיסטיקה דיודה פולטת אור ניהול רכש קניינות ולוגיסטיקה מחזור 64 שירה עזרא דיודה פולטת אור דיודה הינו רכיב אלקטרוני בעל שני חיבורים הפועלים כחד כיווני ומאפשר מעבר זרם חשמלי בכיוון אחד בלבד. ניתן לבצע שינוים בגוון

קרא עוד

Microsoft Word - mimun-kraus-test2.doc

Microsoft Word - mimun-kraus-test2.doc ב"ה בוחן במימון מספר קורס: 03-01-911-74 אסור להשתמש בחומר עזר. מותר להשתמש בלוחות ההיוון ובמחשב כיס. יש לענות על כל אחת מהשאלות הבאות. ניקוד זהה לכל השאלות. משך הבוחן שעה וחצי. 1) לקחת הלוואה בסך 10,000

קרא עוד

"ניצנים" תוכנית הצהרונים

ניצנים תוכנית הצהרונים "ניצנים" - צהרונים חברתיים אוגוסט 2017 אב תשע"ז החוק, הקול הקורא, תכנית "ניצנים" החוק לפיקוח על הפעלת צהרונים לגילאי 3-8 נחקק בתהליך מואץ, ביוזמת מספר חברי כנסת, במטרה להסדיר את הפיקוח על הצהרונים במדינה.

קרא עוד